Роль дитячої літератури у процесі виховання

Опубликовано Ноя 1, 2015 в Дети, Семья | Нет комментариев

Роль дитячої літератури у процесі виховання

Книги для дітей є своєрідною основною, з використанням якої формується майбутній світогляд людини. Враховуючи особливості сприйняття світу дитиною, зміст казок, які їй читають у ранньому віці, мають неабиякий вплив на розвиток свідомості та формування поглядів на життя.

Саме тому вибір дитячої літератури необхідно робити з урахуванням того, який вплив чинитиме зміст казки на світосприйняття маленької людини.

Недбалий підхід до вибору книжок для малюків в майбутньому може спричинити відсутність бажання до саморозвитку, низький інтелектуальний рівень та інші подібні явища.

Класичні зразки народних казок містять у собі зразки поведінки у найбільш типових життєвих ситуаціях, що при правильному аналізі може допомогти дитині уникнути в майбутньому досить суттєвих помилок. Також більшість казок містять зразки моральних норм, що також є досить важливим елементом виховання.

Крім того, відібрані твори стимулюють у дитини розвиток аналітичних здібностей, вміння розбирати події для виявлення їх причин та наслідків.

Таким чином, правильний вибір літератури для дітей сприятиме нормальному розвитку особистості, що включає в себе моральні норми, інтелектуальний розвиток та вміння орієнтуватися в життєвих ситуаціях.

Оставить комментарий